Oddaj swój 1% podatku

Od kilku lat istnieje możliwość oddania 1% swojego podatku od dochodów na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Trzeba tylko wybrać właściwą organizację i właściwy cel – żeby w tym pomóc istnieje ta strona – zawiera ona informacje o organizacjach, które swoją działalnością pomagają naszym (tzn. słuchaczy kazań) znajomym.

Ale najpierw informacja techcznicza – czyli jak to zrobić, żeby 1% powędrował do wybranego miejsca – otóż szczegóły znajdują się pod tym linkiem.

A teraz już informacje, komu możemy pomóc – kolejność wynika tylko i wyłącznie z kolejności pojawiania się tych informacji. Wyboru właściwej organizacji musisz dokonać samodzielnie (nie da sie przekazać pieniędzy na więcej niż jeden cel).

1. Marysia Solecka

Marysia jest córką moich znajomych z pracy – urodziła się 23 sierpnia 2008 roku. W wyniku powikłań okołoporodowych (zespół przetoczenia matczyno-płodowego) straciła bardzo dużo krwi co spowodowało bardzo poważne niedotlenienie. Dzięki niezwykłej woli życia oraz fachowej opiece na oddziale intensywnej terapii noworodka Marysia została uratowana. Niedotlenienie spowodowało jednak zmiany w mózgu (wielotorbielowata martwica mózgu), które rozwinęły się do czterokończynowej postaci Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

Mózgowe Porażenie Dziecięce jest chorobą powodującą zaburzenia ruchowe, zaburzenia w rozwoju umysłowym, mowy, widzenia, zachowania oraz epilepsję. To których z nich uda się uniknąć Marysi zależy w bardzo dużej mierze odwcześnie rozpoczętej i ciągłej rehabilitacji oraz leczenia.

Marysia jest poddawana rehabilitacji od pierwszych tygodni życia. Dzięki zabiegom wielu specjalistów (neurologów, fizjoterapełtów, nerologopedów, psychologów, okulistów, oligofrenopedagogów, ortopedów) oraz ciężkiej pracy swoich bliskich Marysia robi kolejne kroczki w swoim rozwoju.

Rehabilitacja jest kosztowna a jej koszty rosną wraz z rozwojem dziecka – przekracza to możliwości finansowe każdej rodziny. Pomoc w postaci darowizn, w tym przekazania 1 % podatku jest jedyną szansą na zgromadzenie wystarczających funduszy.

Aby przekazać swój 1% podatku na rehabilitację Marysi, w formularzu PIT należy wpisać:
Nazwa OPP: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”
Numer KRS: 0000037904
Informacje uzupełniające: darowizna na leczenie i rehabilitację Solecka Maria, nr. ewid.: 7333

2. Hania Zasada

Hania to córeczka znajomej jednej ze słuchaczek kazań (skomplikowane jak się czyta – ale to oznacza tyle, że ktoś kto słucha kazań wie, że Hania to realna osoba potrzebująca pomocy). Hania urodziła się z kilkoma wadami układu kostnego (rozszczep dłoni lewej, brak dwóch palców lewej dłoni i stopy),z małooczem oka lewego, wodonerczem lewostronnym, dysmorfią twarzowo-czaszkową.

Obecnie Hania jest rehabilitowana i w ciągu najbliższych lat czeka ją kilka operacji w kraju i za granicą, a z subkonta fundacji możemy odzyskać pieniądze do wysokości 100% kwot z faktur za jej leczenie i rehabilitację.

Aby przekazać swój 1% podatku na rehabilitację Hani, w formularzu PIT należy wpisać:
Nazwa OPP: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”
Numer KRS: 0000037904
Informacje uzupełniające:Hanna Zasada

3. Marysia Pietrzkiewicz

Marysia to kolejna dziewczynka, która potrzebuje środków na leczenie – podobnie jak w poprzednich przypadkach – jest dzieckiem kogoś ze znajomych słuchaczy kazań, więc sprawa jest sprawdzona. Marysia urodziła się 29 sierpnia 2006 ze złożoną wadą serca pod postacią niedorozwoju lewego serca (HLHS). Przeszła już dwie operacje na otwartym sercu i wymaga jeszcze dalszego leczenia operacyjnego oraz rehabilitacji.

Do całkowitej korekty wady potrzebna jest jeszcze jedna operacja – III etap leczenia (operacja Fontana). Profesor, który dwukrotnie operował Marysię nie pracuje już w Polsce – wyjechał do Monachium gdzie kieruje Kliniką Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersytetu Ludwiga Maximilliana. Ze względu na fachowość (jest światowej sławy kardiochirurgiem dziecięcym) i wrodzony talent Profesora rodzice chcieliby aby to on po raz trzeci zoperował Marysię. Operacja w Monachium to koszt 19 900 euro – rodzice nie są w stanie z własnych środków finansowych pokryć takiej kwoty, w związku z czym gorąco proszą ludzi dobrej woli o wsparcie. Środki będą przeznaczone na III etap operacji, na leczenie i zapewnienie opieki w trakcie pobytu w szpitalu oraz trasport do i z ośrodka.

Aby przekazać swój 1% podatku na pokrycie kosztów operacji Marysi, w formularzu PIT należy wpisać:
Nazwa OPP: Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
Numer KRS: 0000266644
Informacje uzupełniające: Marysia Pietrzkiewicz