Zrzutka na nagrywaczkę – rozliczenie

Jak zapewne pamiętacie – na początku 2011 roku ogłosiłem zbiórkę, której celem było zebranie pieniędzy na różne “technikalia” służące nagrywaniu i publikacji kazań. Pierwotna lista potrzeb zawierała:

 • przedłużenie rezerwacji domeny www.kazaniaksiedzapiotra.pl na kolejny rok,
 • przedłużenie dzierżawy serwera, na którym znajdują się kazania i z którego je pobieracie do słuchania
 • zakup nowej nagrywaczki, bo stara się już sypie.

Tak wygładały potrzeby, które zgrubnie oszacowaliśmy na jakieś 1800 PLN.

Teraz jak poszło nam zbieranie (dla przypomnienia – można było albo wpłacić na konto  w polskim banku albo zapłacić via PayPal (to dla osób spoza Polski). Wyniki zbiórki przedstawiają się następująco:

 1. Na konto bankowe wpłynęło 2620,32 PLN
 2. Na rachunek na PayPalu wpłynęło w różnych walutach 181,16 PLN
 3. Do tego bank dołożył w postaci odsetek 4,46 PLN
 4. W sumie zebraliśmy 2805,94 PLN

Teraz strona wydatkowa akcji:

 1. Rezerwacja domeny na kolejny rok – 109,47 PLN
 2. Opłacenie serwera na kolejny rok – gratis (provider z dalekiej Ameryki zrobił nam niespodziewany prezent)
 3. Zakup nagrywaczki do kazań (wypasiony Zoom H2) – 734,00 PLN
 4. Zakup dodatków do nagrywaczki (dodatkowa karta pamięci, akumulatorki, ładowarka – 108,79 PLN

Jak z tego wynika – zostało nam jeszcze 1853,68 PLN. I te pieniądze póki co będą leżały na koncie i procentowały – bo za rok trzeba będzie po raz kolejny przedłużyć rezerwację domeny oraz zapłacić za serwer (bo na kolejną niespodziankę nie ma co liczyć). Poza tym – zawsze jak się pojawią nieprzewidziane wydatki to jesteśmy na nie przygotowani.

Teraz kolejna część rozliczenia – czyli poświadczenie poniesionych wydatków i otrzymanych przychodów. Zacznę od wydatków – poniżej skan rachunków – jest faktura za domenę (moje dane adresowe pozwoliłem sobie z niej wymazać), paragon za nagrywaczkę i drugi za akcesoria. Po kliknięciu na obrazek można obejrzeć powiększoną wersję.

Następna rzecz to wpłaty – tutaj niestety nie było tak łatwo się uwiarygodnić. Na początek PayPal – poniżej wydruk historii operacji po wymazaniu danych osobowych darczyńców. Zostawiłem identyfikatory transakcji – po nich wydaje mi się, że darczyńca może sprawdzić, czy jego kasa dotarła. Aha – czasem od wpłaty PayPal pobierał prowizję (chyba dla wpłat kartą, ale nie mam pewności)  - co zostało oznaczone na wyciągu.

I teraz wpłaty na konto – tutaj był największy problem, bo wpłat dużo, a dane w każdej wpłacie to dane osobowe, których publicznie podawać nie bardzo mogę. Więc w załączeniu plik ze wszystkimi wpłatami – dla każdej z nich znajduje się też data operacji oraz ostatnie 8 cyfr numeru rachunku, z którego przyszły pieniądze. Więc każdy może sprawdzić, czy jego wpłata się znajuje na liście. Tym razem ze względu na rozmiar nie jest to obrazek, ale dokument PDF.

Rozliczenie – rachunek bankowy

I to chyba tyle – jeśli ktoś czuje się nie usatysfakcjonowany rozliczeniem lub znalazł w nim jakieś błędy lub ma jakieś podejrzenia – proszę o maila na adres kuba@kazaniaksiedzapiotra.pl